בולד אישי אורן

מאת: אורן פיקדו, יב'3

בתור נער שמשתמש ברשתות חברתיות, אני נחשף להרבה מקרים בהם ילדים ואף בגירים חווים בריונות, העלבות, שיימינג וגידופים מצד אנשים אחרים. הרשתות החברתיות הן חלק בלתי נפרד מהעולם שלנו היום, והן תמיד נמצאות בהישג ידינו. שימוש אלים ופוגעני באמצעות הרשת החברתית יכול להוות סכנה ממשית לנוער וילדים שלא יודעים להתמודד עם אלימות כזאת, ואף מהווים פגיעה זוהי בזכות של אנשים לשם טוב ושמירה על פרטיותם.

בריונות זו יכולה לגרום לאותם נפגעים להגיע למצבים קשים של דיכאון, פחד ואף התאבדות. הסיבה לכך שאנשים מנהגים בבריונות נובעת מתוך כעס, תסכול, נקמה ובעיקר קנאה. אך הרבה פעמים פגיעה זו נוצרת מתוך שעמום ובשביל הרצון לקבל תגובה, או מתוך לחץ חברתי המופעל עליהם.

השמצה, התחזות ואיום הם רק חלק מצומצם מתוך סוגי הבריונות שיש ברשת. הנתונים מראים, כי במדינת ישראל 1 מתוך 3 ילדים חווים בריונות ברשת. סטטיסטיקה זו מראה על חסרונותיהן של הרשתות החברתיות ועל ההשפעות השליליות שלהן על הנוער בפרט ועל החברה בכלל.

לעומת זאת, הפלטפורמה שנקראת רשתות חברתיות יכולה גם לתרום הרבה לחברה, אך רק אם עושים בה שימוש נכון וגורמים להורים לפקח על מה שהילדים שלהם עושים ברשת.

צריך לזכור שהחיים והמוות הם ביד הלשון, אך בעידן שלנו החיים והמוות תלויים במקלדת -ורק סובלנות וקבלה יביאו לחברה טובה יותר ואלימה פחות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s